raspuns 1
Prima data a fost expusa in America, apoi a venit in tara si a fost incredintata fratilor Alexandru ÅŸi Alvaro Botez care au promis solemn ca o sa pastreze aceasta oper. Apoi ea a disparut din Romania in anul 2000. Autoritatile nu au rexolvat cazul, deci nu au gasit statuia.
cu raspuns Jan 04, 2011
Mircea Armand Popescu
Nu ati gasit raspunsul dorit? Navigati prin topicuri similare
Categorii -
arta si cultura
pictura
sculptura
arhitectura
artizanat
obiecte de arta
teatru
opera
compozitori
diverse
carti